Officiální stránky obce Kryštofovo Údolí...
JA slide show
   
Běžecké trasy Tisk

Lyžařské běžecké tratě v okolí Kryštofova Údolí


Díky pochopení Lesní správy Ještěd budou tak jako v minulých letech i v letošní zimě

pro milovníky běžeckého lyžování, kteří se neradi mačkají v Jizerkách, připravovány pomocí sněžného skútru a stopaře vždy na víkend (pokud to sněhové podmínky dovolí) následující trasy:

1) úsek mezi Křižanským sedlem a Výpřeží pod Ještědem - 4,5 km

2)úsek mezi Dánskými kameny( 1,2 km pod Výpřeží vpravo) a Pramenem Rokytky - 1 km a dále kolem Černé hory na Výpřež - 3 km nebo dolů do Noviny nad Malý viadukt (300 m od konečné zastávky autobusu MHD č.16) - 5 km a dále nad nádraží ČD Kryštofovo Údolí - 1,5km

Aktuální informace

 

4.2.2019 18:00 - Po včerejším vydatném sněžení nově upraveny dvě stopy Křižanské sedlo - Výpřež. Více opravdu kvůli popadaným stromům zřejmě do konce sezóny upravovat nepůjde.

 1.2.2019 9:00 - S naší stopou to vypadá bídně. Rozšlapaný a zašpiněný podklad hodně zmrzl, nového sněhu napadlo pro naše potřeby (min.15 – 20 cm) málo, na některých úsecích leží stále popadané stromy a navíc hlásí na zítra oblevu s deštěm. Z těchto důvodů se pokusíme upravit jen úsek Křižanské sedlo - Výpřež. Děkujeme za pochopení.

 26.1.2019 12:00 - Sníh sice padá, ale stále je to málo na úpravu stop naší technikou. Pokud ještě něco napadne, pokusíme se na příští víkend aspoň část tratí upravit. V některých úsecích však zůstalo mnoho spadaných stromů a tratě jsou tak pro nás neupravitelné.

18.1.2019 15:00 - Po celotýdenní oblevě a následnému zmrznutí, ve spojení s množstvím spadlých větví a stromů a částečně rozšlapanými stopami jsou stopy momentálně naší technikou neupravitelné. Tratě budou opět upraveny až po zprůjezdnění a hlavně až napadne aspoň 10 cm nového sněhu. Pokud se přeci jen vydáte na běžky, dbejte zvýšené opatrnosti, stromy a větve stále padají.

Děkujeme za pochopení. 

11.1.2019 14:30 - Stopy upraveny v celém rozsahu. Tak vyražte, dokud nezapadají nebo než je pěšáci rozšlapou .Smích

 

9.1.2019 - Stopy budou upraveny jakmile napadne dostatek sněhu. Pro naši techniku potřebujeme minimálně 25 - 30 cm a výhled, že nedojde k oteplení.  Po dnešním sněžení zkusíme během pátku připravit aspoň část tratí a  o skutečnosti budeme na tomto místě včas informovat.

 

Prosíme všechny pěší návštěvníky této oblasti, aby nešlapali do upravených stop.

Jakékoliv náměty a připomínky(vč.případných pochval) adresujte prosím na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

 

Hledání

Aktuální čas

Ulti Clocks content

Počasí

Počasí pro Kryštofovo Údolí
°C °C °C
St Čt

Dnes je

Středa, 23 Říjen 2019

Kontakty

Video


PřihlášeníJA slide show