Officiální stránky obce Kryštofovo Údolí...
JA slide show
   
Běžecké trasy Tisk

Lyžařské běžecké tratě v okolí Kryštofova Údolí

Díky pochopení Lesní správy Ještěd budou tak jako v minulých letech i v letošní zimě pro milovníky běžeckého lyžování, kteří se neradi mačkají v Jizerkách, připravovány pomocí sněžného skůtru a stopaře vždy na víkend (pokud to sněhové podmínky dovolí) následující trasy:

1) úsek mezi Křižanským sedlem a Výpřeží pod Ještědem - 4,5 km

2)úsek mezi Dánskými kameny( 1,2 km pod Výpřeží vpravo) a Pramenem Rokytky - 1 km a dále kolem Černé hory na Výpřež - 3 km nebo dolů do Noviny nad Malý viadukt (300 m od konečné zastávky autobusu MHD č.16) - 5 km a dále nad nádraží ČD Kryštofovo Údolí - 1,5km

 

Prosíme všechny pěší návštěvníky této oblasti, aby nešlapali do upravených stop.

Jakékoliv náměty a připomínky(vč.případných pochval) adresujte prosím na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Děkuji. Starosta obce

A ČEKÁME NA PRVNÍCH MIN.20 CM SNĚHU

Pondělí 5.1.2015, 21.00hod.  - konečně napadlo a tak zítra ráno jedeme dělat první stopy mezi Křižanským sedlem a Výpřeží a mezi Novinou a Dánskými kameny.

Úterý 6.1.2015 , 11.00hod. - stopy jsou hotové téměř v celém rozsahu - i trasa Výpřež -Dánské kameny kolem Černé hory. Vzhledem k tomu, ze ne všude je tolik sněhu, kolik jsme očekávali a navíc jsme ladili nového stopaře, nejsou stopy všude ideální. Doporučujeme starší lyže.

 Pátek 30.1.2015 - konečně trochu napadlo a tak se pokusíme dnes ve večerních hodinách připravit stopy a budeme doufat, že vydrží déle než po minulé úpravě, kdy byly po několika  hodinách rozježděny auty  a rozšlapány bezohlednými chodci.

Pátek 30.1.2015, 20.30hod.  - stopy jsou upraveny v celém rozsahu ek 

 

Čtvrtek 5.2.2015 , 19.30 hod. - byly strojově obnoveny stopy mezi Křižanským sedlem a Výpřeží a dále kolem Černé hory do Noviny nad malý viadukt.+ částečně mezi Novinou a Křižanským sedlem. Kvůli poruše skútrů nebyla obnovena stopa mezi Dánskými kameny a rozcestím U pramene Rokytky. Stopa za Černou horou byla úplně rozježděna bezohledným čtyřkolkářem, tak snad aspoň přes víkend vydrží .Trasy jsou bez označení, na vlastní nebezpečí, doporučujeme stáhnout si mapku. Občerstveníi v Penzionu Novina je letos mimo provoz a také těžba dřeva letos neprobíhá.  Skol.

Neděle 8.2.2015, 16.00 hod. - převážná část stop je i po dopoledním sněžení a větru ve velmi dobrém stavu. Poškozena je pouze část mezi  Sedlem pod Ptačími kameny nad Ostašovem a Dánskými kameny a to bezohledným jezdcem, tentokrát na koni. přitom na obou stranách upravené stopy je cca 1 m pevné cesty. Omlouvám se, ale blb zůstane blbem. Další úprava stop proběhne podle počasí nejdříve na příští víkend.

 Pondělí 2.3.2015 - kvůli nedostatku sněhu a vzhledem k tomu, že ani předpověď již žádné větší množství nového sněhu nepředpokládá, byla letošní zimní sezóna ukončena. Děkujeme všem našim příznivcům a těšíme se na další zimu, kdu už snad bude sněhu dostatek.

 

 

Hledání

Aktuální čas

Ulti Clocks content

Počasí

Počasí pro Kryštofovo Údolí
Chance of Rain Chance of Rain Částečně zamračeno
8°C 4°C 3°C
Ne Po Út

Dnes je

Neděle, 11 Prosinec 2016

Kontakty

Video


PřihlášeníJA slide show