Officiální stránky obce Kryštofovo Údolí...
JA slide show
   
Běžecké trasy Tisk

Lyžařské běžecké tratě v okolí Kryštofova Údolí


Díky pochopení Lesní správy Ještěd budou tak jako v minulých letech i v letošní zimě

pro milovníky běžeckého lyžování, kteří se neradi mačkají v Jizerkách, připravovány pomocí sněžného skútru a stopaře vždy na víkend (pokud to sněhové podmínky dovolí) následující trasy:

1) úsek mezi Křižanským sedlem a Výpřeží pod Ještědem - 4,5 km

2)úsek mezi Dánskými kameny( 1,2 km pod Výpřeží vpravo) a Pramenem Rokytky - 1 km a dále kolem Černé hory na Výpřež - 3 km nebo dolů do Noviny nad Malý viadukt (300 m od konečné zastávky autobusu MHD č.16) - 5 km a dále nad nádraží ČD Kryštofovo Údolí - 1,5km

Aktuální informace

 

4.2.2019 18:00 - Po včerejším vydatném sněžení nově upraveny dvě stopy Křižanské sedlo - Výpřež. Více opravdu kvůli popadaným stromům zřejmě do konce sezóny upravovat nepůjde.

 1.2.2019 9:00 - S naší stopou to vypadá bídně. Rozšlapaný a zašpiněný podklad hodně zmrzl, nového sněhu napadlo pro naše potřeby (min.15 – 20 cm) málo, na některých úsecích leží stále popadané stromy a navíc hlásí na zítra oblevu s deštěm. Z těchto důvodů se pokusíme upravit jen úsek Křižanské sedlo - Výpřež. Děkujeme za pochopení.

 26.1.2019 12:00 - Sníh sice padá, ale stále je to málo na úpravu stop naší technikou. Pokud ještě něco napadne, pokusíme se na příští víkend aspoň část tratí upravit. V některých úsecích však zůstalo mnoho spadaných stromů a tratě jsou tak pro nás neupravitelné.

18.1.2019 15:00 - Po celotýdenní oblevě a následnému zmrznutí, ve spojení s množstvím spadlých větví a stromů a částečně rozšlapanými stopami jsou stopy momentálně naší technikou neupravitelné. Tratě budou opět upraveny až po zprůjezdnění a hlavně až napadne aspoň 10 cm nového sněhu. Pokud se přeci jen vydáte na běžky, dbejte zvýšené opatrnosti, stromy a větve stále padají.

Děkujeme za pochopení. 

11.1.2019 14:30 - Stopy upraveny v celém rozsahu. Tak vyražte, dokud nezapadají nebo než je pěšáci rozšlapou .Smích

 

9.1.2019 - Stopy budou upraveny jakmile napadne dostatek sněhu. Pro naši techniku potřebujeme minimálně 25 - 30 cm a výhled, že nedojde k oteplení.  Po dnešním sněžení zkusíme během pátku připravit aspoň část tratí a  o skutečnosti budeme na tomto místě včas informovat.

 

Prosíme všechny pěší návštěvníky této oblasti, aby nešlapali do upravených stop.

Jakékoliv náměty a připomínky(vč.případných pochval) adresujte prosím na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

 

Hledání

Aktuální čas

Ulti Clocks content

Počasí

Počasí pro Kryštofovo Údolí
Clear Částečně zamračeno Částečně zamračeno
3°C 7°C 12°C
So Ne Po

Dnes je

Sobota, 23 Únor 2019

Kontakty

Video


PřihlášeníJA slide show