Officiální stránky obce Kryštofovo Údolí...
JA slide show
   
Běžecké trasy Tisk

Lyžařské běžecké tratě v okolí Kryštofova Údolí

Díky pochopení Lesní správy Ještěd budou tak jako v minulých letech i v letošní zimě pro milovníky běžeckého lyžování, kteří se neradi mačkají v Jizerkách, připravovány pomocí sněžného skútru a stopaře vždy na víkend (pokud to sněhové podmínky dovolí) následující trasy:

1) úsek mezi Křižanským sedlem a Výpřeží pod Ještědem - 4,5 km

2)úsek mezi Dánskými kameny( 1,2 km pod Výpřeží vpravo) a Pramenem Rokytky - 1 km a dále kolem Černé hory na Výpřež - 3 km nebo dolů do Noviny nad Malý viadukt (300 m od konečné zastávky autobusu MHD č.16) - 5 km a dále nad nádraží ČD Kryštofovo Údolí - 1,5km

Aktuální informace

Sobota 18.2.2017, 9.00 hod. - Vzhledem k nepříznivému počasí i výhledu na další dny nejsme schopni naší technikou upravovat stopy. Z toho důvodu byla s naším souhlasem část tratí mezi Výpřeží  Dánskými kameny a Novinou vypluhována,aby mohlo být odveženo natěžené dřevo. Pokud napadne dostatek nového sněhu,budou stopy opět obnoveny.

Děkujeme za pochopení. 

 Čtvrtek 2.2.2017, 12.00 hod. - Na víkend byly již dnes upraveny stopy v plném rozsahu. Ne všude jsou ideální, některé úseky byly hodně zapadané jehličím a malá vrstva nového sněhu je nepřikryla. Pozor je potřeba dát při sjezdu od Pramene Rokytky do Noviny, kde 1km nad Novinou probíhá těžba dřeva a cesta je vypluhována. 

 Úterý 17.1.2017, 14.00 hod. - Přestalo sněžit a tak byly dnes dopoledne upraveny stopy v plném rozsahu. Pozor na úsek nad Novinou,kde probíhá těžba dřeva. Nelyžařům a pejskařům děkujeme,že stopy neničí.

 

 

14.1.2017 - stopy dnes ráno upraveny, stále ale vydatně sněží, jejich průjezdnosz tak bude počasím omezena.

6.1.2017 - běžecké trasy jsou připraveny, prosíme o zvýšenou opatrnost v úseku nad Novinou, kde probíhá těžba dřeva.

Prosíme všechny pěší návštěvníky této oblasti, aby nešlapali do upravených stop.

Jakékoliv náměty a připomínky(vč.případných pochval) adresujte prosím na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

 

Hledání

Aktuální čas

Ulti Clocks content

Počasí

Počasí pro Kryštofovo Údolí
Částečně zamračeno Clear Částečně zamračeno
5°C 2°C 5°C
Út St Čt

Dnes je

Úterý, 12 Prosinec 2017

Kontakty

Video


PřihlášeníJA slide show