Officiální stránky obce Kryštofovo Údolí...
JA slide show
   
Běžecké trasy Tisk

Lyžařské běžecké tratě v okolí Kryštofova Údolí

Díky pochopení Lesní správy Ještěd budou tak jako v minulých letech i v letošní zimě pro milovníky běžeckého lyžování, kteří se neradi mačkají v Jizerkách, připravovány pomocí sněžného skútru a stopaře vždy na víkend (pokud to sněhové podmínky dovolí) následující trasy:

1) úsek mezi Křižanským sedlem a Výpřeží pod Ještědem - 4,5 km

2)úsek mezi Dánskými kameny( 1,2 km pod Výpřeží vpravo) a Pramenem Rokytky - 1 km a dále kolem Černé hory na Výpřež - 3 km nebo dolů do Noviny nad Malý viadukt (300 m od konečné zastávky autobusu MHD č.16) - 5 km a dále nad nádraží ČD Kryštofovo Údolí - 1,5km

Aktuální informace

Sobota 18.2.2017, 9.00 hod. - Vzhledem k nepříznivému počasí i výhledu na další dny nejsme schopni naší technikou upravovat stopy. Z toho důvodu byla s naším souhlasem část tratí mezi Výpřeží  Dánskými kameny a Novinou vypluhována,aby mohlo být odveženo natěžené dřevo. Pokud napadne dostatek nového sněhu,budou stopy opět obnoveny.

Děkujeme za pochopení. 

 Čtvrtek 2.2.2017, 12.00 hod. - Na víkend byly již dnes upraveny stopy v plném rozsahu. Ne všude jsou ideální, některé úseky byly hodně zapadané jehličím a malá vrstva nového sněhu je nepřikryla. Pozor je potřeba dát při sjezdu od Pramene Rokytky do Noviny, kde 1km nad Novinou probíhá těžba dřeva a cesta je vypluhována. 

 Úterý 17.1.2017, 14.00 hod. - Přestalo sněžit a tak byly dnes dopoledne upraveny stopy v plném rozsahu. Pozor na úsek nad Novinou,kde probíhá těžba dřeva. Nelyžařům a pejskařům děkujeme,že stopy neničí.

 

 

14.1.2017 - stopy dnes ráno upraveny, stále ale vydatně sněží, jejich průjezdnosz tak bude počasím omezena.

6.1.2017 - běžecké trasy jsou připraveny, prosíme o zvýšenou opatrnost v úseku nad Novinou, kde probíhá těžba dřeva.

Prosíme všechny pěší návštěvníky této oblasti, aby nešlapali do upravených stop.

Jakékoliv náměty a připomínky(vč.případných pochval) adresujte prosím na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

 

Hledání

Aktuální čas

Ulti Clocks content

Počasí

Počasí pro Kryštofovo Údolí
Chance of a Thunderstorm Thunderstorm Částečně zamračeno
29°C 21°C 23°C
St Čt

Dnes je

Středa, 28 Červen 2017

Kontakty

Video


PřihlášeníJA slide show