Officiální stránky obce Kryštofovo Údolí...
JA slide show
   
Běžecké trasy Tisk

Lyžařské běžecké tratě v okolí Kryštofova Údolí

Díky pochopení Lesní správy Ještěd budou tak jako v minulých letech i v letošní zimě pro milovníky běžeckého lyžování, kteří se neradi mačkají v Jizerkách, připravovány pomocí sněžného skůtru a stopaře vždy na víkend (pokud to sněhové podmínky dovolí) následující trasy:

1) úsek mezi Křižanským sedlem a Výpřeží pod Ještědem - 4,5 km

2)úsek mezi Dánskými kameny( 1,2 km pod Výpřeží vpravo) a Pramenem Rokytky - 1 km a dále kolem Černé hory na Výpřež - 3 km nebo dolů do Noviny nad Malý viadukt (300 m od konečné zastávky autobusu MHD č.16) - 5 km a dále nad nádraží ČD Kryštofovo Údolí - 1,5km

 

Prosíme všechny pěší návštěvníky této oblasti, aby nešlapali do upravených stop.

Jakékoliv náměty a připomínky(vč.případných pochval) adresujte prosím na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Děkuji. Starosta obce

A ČEKÁME NA PRVNÍCH MIN.20 CM SNĚHU

Pondělí 5.1.2015, 21.00hod.  - konečně napadlo a tak zítra ráno jedeme dělat první stopy mezi Křižanským sedlem a Výpřeží a mezi Novinou a Dánskými kameny.

Úterý 6.1.2015 , 11.00hod. - stopy jsou hotové téměř v celém rozsahu - i trasa Výpřež -Dánské kameny kolem Černé hory. Vzhledem k tomu, ze ne všude je tolik sněhu, kolik jsme očekávali a navíc jsme ladili nového stopaře, nejsou stopy všude ideální. Doporučujeme starší lyže.

 Pátek 30.1.2015 - konečně trochu napadlo a tak se pokusíme dnes ve večerních hodinách připravit stopy a budeme doufat, že vydrží déle než po minulé úpravě, kdy byly po několika  hodinách rozježděny auty  a rozšlapány bezohlednými chodci.

Pátek 30.1.2015, 20.30hod.  - stopy jsou upraveny v celém rozsahu ek 

 

Čtvrtek 5.2.2015 , 19.30 hod. - byly strojově obnoveny stopy mezi Křižanským sedlem a Výpřeží a dále kolem Černé hory do Noviny nad malý viadukt.+ částečně mezi Novinou a Křižanským sedlem. Kvůli poruše skútrů nebyla obnovena stopa mezi Dánskými kameny a rozcestím U pramene Rokytky. Stopa za Černou horou byla úplně rozježděna bezohledným čtyřkolkářem, tak snad aspoň přes víkend vydrží .Trasy jsou bez označení, na vlastní nebezpečí, doporučujeme stáhnout si mapku. Občerstveníi v Penzionu Novina je letos mimo provoz a také těžba dřeva letos neprobíhá.  Skol.

Neděle 8.2.2015, 16.00 hod. - převážná část stop je i po dopoledním sněžení a větru ve velmi dobrém stavu. Poškozena je pouze část mezi  Sedlem pod Ptačími kameny nad Ostašovem a Dánskými kameny a to bezohledným jezdcem, tentokrát na koni. přitom na obou stranách upravené stopy je cca 1 m pevné cesty. Omlouvám se, ale blb zůstane blbem. Další úprava stop proběhne podle počasí nejdříve na příští víkend.

 Pondělí 2.3.2015 - kvůli nedostatku sněhu a vzhledem k tomu, že ani předpověď již žádné větší množství nového sněhu nepředpokládá, byla letošní zimní sezóna ukončena. Děkujeme všem našim příznivcům a těšíme se na další zimu, kdu už snad bude sněhu dostatek.

 

 

Hledání

Aktuální čas

Ulti Clocks content

Počasí

Počasí pro Kryštofovo Údolí
Částečně zamračeno Chance of Rain Chance of Rain
24°C 16°C 14°C
So Ne Po

Dnes je

Pátek, 30 Září 2016

Kontakty

Video


PřihlášeníJA slide show